Diyet

Diyetin İkinci Ayı

Diyetin İkinci Ayı

Diyetin birinci ayı sonunda ortalama kilo kaybınız sizin diyete sadık kalma durumunuza göre  kilo kaybı 2 ile 5 kilo arasında olacaktır.  Diyetin ikinci ayında kaybettiğiniz kilolarınız sizi mutlu edecek ve diyete sadık kalmanı konusunda sizi kamçılayacaktır.  Diyetin ikinci ayında ara öğünlerinize dikkat edecek ve metabolizmanızı her zaman çalışır halde tutmak için bol bol şekersiz yeşil çay içeceksiniz. Diyetisyeninizin önerisi ile çayların yanında içtiğiniz şekerleri azaltmalısınız. Birden bire şekeri bırakmanız doğru değildir. Zamanla kullandığınız küp şeker sayısını birer birer azaltacaksınız.  Vücudunuza giren şeker miktarının azalmasına bağlı olarak vücudunuz tepki verecek ve kan şekerini düşürmeye çalışacaktır. Bu durumu taze  meyveler yiyerek çözmelisiniz. Taze meyveler lifli olduklarından hem tok kalmanızı sağlayacak, hem sindirim sisteminizi düzenleyerek su kaybınızı azaltacak hem de kan şekerinizi düzenleyecektir.

Spor yapmaya devam ettiğinizde yüzünüze renk geldiğini görecek ve yemeklerden sonra yüzünüzde oluşan kızarma ve yanma hissinin artık oluşmadığını göreceksiniz. Bu nedenle kendi kendinizi spor yapma ikna edecek ve enerjinizin son miktarına kadar spor  yapmak isteyeceksiniz.   Spor hareketleri olarak yaptığınız yana eğilme ve twist hareketlerini günlük olarak yapmanız için size verilen sayıdan ve süreden daha fazla yapmak isteyip  yapacaksınız.

Diyetin ikinci ayının ikinci yarısında artık gözle görülür bir incelme ve kilo kaybı  olduğunu fark edeceksiniz ve elbiselerinizin az da olsa bol gelmeye başladığınızı anladığınızda ilk hedefiniz olan diyeti uygulamak ve sadık kalmak konusunda başarılı olduğunuzdan ve kilo verdiğinizi görmekten çok mutlu olacaksınız. Bu durum etrafınızdaki insanlar tarafından, aile bireyleri tarafından, dostlarınız tarafından yüzünüze karşı söylendiğinde yaptığınız şeyin çok doğru olduğunun farkına varıp diyet uygulama  ve spor yapmaya devam etme konusunda kendinize şevk vereceksiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu