Dekorasyon

Evini Yenilemek İsteyenlere Öneriler

Zamana yenik düşen birçok ev eşyası yenilenme işaretleri verdiğinde farklılık arayışına giren ve evini yenilemek isteyenler evi farklı bir enerjiyle dönüştürebilir.

Dekorasyonda en iddialı parçaları tercih edenler, uzun yıllar kullanabilecekleri kaliteli ürünleri almak ister. Ama modası geçse de hala sağlam olan mobilyalar yenilendiğinde çok masraflı olabilirler. Bu durumu önlemek için evin dekorasyonuna uygun olacak boyutta eşyaların tercih edilmesi gerekir.

Evini yenilemek isteyen ve ihtiyacı olan ürünleri ekonomik olarak satın almak isteyen birçok kişi mobilya mağazalarının outlet ürünlerini satın alabilir. Teşhir ürünleri her zaman daha uygun fiyatlara satılırken sıfır ürünler ise daha pahalıya mal olabilir.

Evini yenilemek isteyenler, daha önce kullandıkları modellerden farklı modeller tercih etmeleri durumunda, daha farklı bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilir.

Hangi Tarzı Yansıtmalı?

Dekorasyon klasik ya da modern tarzları birleştirerek yeni stiller ortaya çıkarmak isteyenler için birçok farklı alternatifi sunmaktadır. Eşyalarınızı hangi tarzı yansıtmak istiyorsanız o şekilde seçebilirsiniz. Böylece şık ve konforlu bir evin yaratılması için ilk adımları atabilirsiniz.

Farklı tarzların ifade edilmesi ve Country stili, klasik stil gibi birçok farklı stili bir arada kullanabilirsiniz. Genelde evini yenilemek isteyenler ihtiyaç duyulan ürünleri temin etmek yerine bazı eşyaların üzerinde oynamayı tercih edebilir. Bu durumda değişik stillere sahip olan parçaları birleştirerek eklektik tasarımlar da ortaya çıkabilir.

Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi belirleyerek uygun fiyatlara satın alabileceğiniz ürünleri araştırın. Bazen ev yenilemek sandığınızdan çok daha pahalıya mal olabilir. Farklı özellikleri bulunan parçaları çok uygun fiyatlara satın alarak eklektik tasarımın farkını yaşayabilirsiniz. Ya da dilerseniz ikinci el eşyalar satın alarak da uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.

Dekorasyon dergilerinden ilham alarak farklı tarzınızı yansıtabilirsiniz. Yeni evlenen ya da evini yenilemek isteyenler için boyanan ve kaplanan eşyalar da tercih nedeni olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu