Sağlık

Huzur bulmak.Peki ama nasıl ?

Dokunamadığınız ‘’dost’’,harcamadığınız ‘’para’’,oturmadığınız ‘’ev’’sizin değildir. Bu atasözünden hareketle, dünya hayatı ‘’anlardan’’ ibarettir. Bir’’an’’ geri verilemez. Mutluluk denen şey, ömür boyu değildir. Her şey gibi, fani hayatımız gibi, oda sonludur. Kibrin panzerihi,’’aşktır’’. Anın ve anların kıymetini bilelim..Bu dünyada yaşadığımız ve yaşayacağımız günlerin, ne kadar olduğunu bilemeyiz.İçimizden kini ve nefreti çıkarıp,önce kendimize sonra çevremize ışık yayalım. Yaydığımız bu ışık,’’ kıblemiz ’’ olsun. Cemal Nur Sargut der ki; ’’İbadetlerin bize faydası vardır. Allah’ a faydası yoktur. İbadet ettiğimiz an,sadece Allah ile bağ kurarız.Bu sayede,kalbimizi temizleriz.Gerçek Müslüman,beddua etmeyen kalbi temiz kişidir ‘’der.

 

huzur

 

Manevi yükselişte, kendi nefsini terbiye etmeyi; Mevlana’nın Mesnevi ‘sini ve Mevlana’nın Türbesi’ni ziyaret etmek üzere Konya’ya gitmenin insana verdiği huzuru, tadılmasının ferahlığını yaşamanın,nadir bulunan bir hazza sebebiyet verdiğinin bilinci açık olup,tavsiye edilen ‘’nadide’’ bir davranıştır.Siz,siz olun gönlünüzü,aklınızı,beyninizi aşk olarak ‘’Allah’a’’ verin.Hangi dinden olursanız olun,tek gerçek ‘’sevgi’’ ve ‘’Allah’’ tır.Sonra,bir hanım olarak bu dünyadaki yaşam yoldaşınızın karşınıza çıkması için dua edin. İsterseniz, olur.. Spiritüel yaşam danışmanları, yürekten istenen herşeyin olacağını söylerler.

 

dua

Kur’an da ve tüm kitaplarda yazanda budur. Aslında biriz.Özümüz, kaynakta’’sevgi’’. Ama önce kendimizi sevelim. Dininiz ne olursa olsun, Rabbimize ,yönelelim. İbadet edip, ruhumuzu temizleyelim…Gözlerimizin açıldığı günden,kapandığı güne kadar, yaptığımız hatta yapmadığımız ,sevdiğimiz hatta sevmediğimiz , şeylerden sorumluyuz. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, sevgiyle düşünüp, en karamsar, en kötü anlarımızda bile,’’sevgiyle’’ hareket edelim.’’Eden’’,bulur…diye bir söz vardır.Eden,bulacaktır.Ama siz,siz olun,kendinize etmeyin..Çünkü bilin ki;kötü düşünceler,hain planlar daima düşüneni bulur.Ve bu süreçte, hem evren hem de siz gereksiz yere çok üzülürsünüz.Çünkü olaylar akarken,olumsuz enerjilerin etkisinde kalarak,çevrenize olumsuz insanlar çekersiniz.Bu ruh halindeyken, çektiğiniz olumlu görünen olaylar bile içeriği olumsuz yönde değişir.Eğer olumlu hisler şeklinde olursa duygularınız,duygular düşüncelere,düşünceler,davranışlara dönüşür.Siz daima,kazan olursunuz..Hayatta kazanmak;mutlu olmaktır..Hayatta kaybetmek;mutsuz olmaktır..Kazanan olmak için ve hayata her ne olursa olsun, zararın neresinden dönersen kadır’’ hesabıyla gitmek için eyleme gidin lütfen. Her zaman, yaradan’ ın tükenmeyen kudretinden yararlanmak için etrafınızda bir kinetik enerji oluşturun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu