Güzellik

Kusursuz Bir Gelin Makyajı İçin En İdeal Tüyolar

Kadınlar için en özel günlerden biri, düğün günleridir. Düğün gününde de en çok önem verdikleri ayrıntılar arasında gelinlikleri ve gelin makyajları gelmektedir. En önemli detaylardan biri olan gelin makyajı, üzerinde durulması gereken en önemli detaydır. Çünkü gelinliğinizi gösterende yüzünüzü güzel gösteren de gelin makyajınız olacaktır. Bununla beraber kusursuz bir fotoğraf çekimi isteyenler, mutlaka gelin makyajlarına ekstra önem vermelidir.

Gelin makyajında en önemli ayrıntılardan biri kuaförün yeteneğidir. Güvendiğiniz bir kuaföre makyaj yaptırmanız veya düğünden önce provaya gitmeniz oldukça yararlı olacaktır. İşini iyi yapan kuaför yüz tipine göre makyaj teknikleri uygulamakla beraber size ve gelinliğinize en çok yakışan renkleri tercih edecektir.

Kusursuz Bir Gelin Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kusursuz bir gelin makyajında en önemli detaylardan biri göz rengine göre makyaj yapmak olacaktır. Göz rengi ile örtüşen ve uyumlu bir göz makyajı yapılması, makyajı ön plana çıkaracaktır. Gözü ön plana çıkaracak renklerde, doğru bir makyaj yapılması son derece önemlidir.

Göz makyajında göz rengi ön planda tutulurken, yüzde de ten rengine uyumlu tonlar seçilmeye özen gösterilmelidir. Örneğin buğday tenliler ve koyu renk saça sahip gelin adayları, açık renkler tercih etmelidir. Yine açık tenli gelin adayları ise nude, pembe, fuşya gibi renkleri seçmeye özen göstermelidir. Daha koyu renkli olan esmer gelin adayları ise nude ve koyu tonlara rağbet etmelidir.

Gelin adayları özellikle düğün gümlerinde abartılı makyaj yapmaktan kaçınmalıdır. Yüz güzelliğini geri plana atacak renkler tercih edilmesi, düğün makyajında en çok tercih edilen yanlışlar arasında yer almaktadır. Tam aksine sade ve şık duracak renkler tercih etmeye özen gösterin. Elbette tüm bu ayrıntılarla beraber suya dayanıklı plastik makyaj yaptırmalısınız. Yerleşeceğiniz, zaman zaman ağlama ihtimalimizin olduğunu düşünürsek makyajınızın bozulması oldukça kötü bir görünüme neden olacaktır. Bundan dolayı suya dayanaklı gelin makyajı seçenekleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu