Güzellik

Oksijen Terapi Uygulaması Hakkında Merak Edilenler!

Oksijen Terapi Uygulaması Hakkında Merak Edilenler! Akne sorunu, nem – sebum dengesizliği, göz altı morlukları, ince kırışıklıklar gibi sorunlara oksijen terapi uygulaması önerilmektedir. Belirli bir basınçla yüzde 95 saflaştırılmış oksijen püskürtülmektedir. Kişinin ihtiyacına uygun oksijen ile birlikte vitamin veya kolajen uygulanabilmektedir.

Oksijen Terapi Uygulaması Hakkında Merak Edilenler! Cilt altına gönderilerek derin dokular bu karışımla beslenmektedir. Bu sayede gözenekler açılarak cildin nefes almasına yardımcı olmaktadır. Kısa sürede harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Düzenli ve uzman kişiler tarafından uygulandığında ise kusursuz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Oksijen Terapi Uygulaması Zararlı Mı?

Oksijen terapi uygulaması cilt sorunlarını çözerken aynı zamanda cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Leke, kırışıklık, akne ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Peki, oksijen terapi uygulaması zararlı mı? Herhangi bir yan etkisi bulunuyor mu? Oksijen terapi uygulaması cilt üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Ancak medikal bir işlem olduğundan dolayı uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

Kişinin cilt tipi ve görülen sorunlar analiz edilmektedir. Bu durum basınç aralığına, uygulanacak mesafeye ve kullanılan dermokozmetik ürün seçeneklerini belirlemektedir. Yanlış ve ön muayene yapılmadan gerçekleştirilen işlemlerde sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Oksijen Terapi Uygulama Sıklığı

Oksijen terapi sıklıkla uygulanan medikal cilt bakımı tedavisidir. Düzenli olarak yapıldığında cilde gözle görülen değişim gözlemlenmektedir. Sadece leke, sivilce ve komedon sorunlarını çözmemektedir. Kolajen ve vitamin desteği de saklanarak cilt kırışıklıklarının önüne geçilmektedir. Bakım sırasında kullanılan masaj hareketleri sayesinde cilt toparlanmaktadır. Daha keskin ve sıkı bir görünüm elde edilebilmektedir.

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmadığından her mevsim kullanılmaktadır. Ancak kullanımdan sonra mutlaka güneş koruyucu kullanmaya özen göstermelisiniz. Cildin ihtiyacına uygun belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Oksijen terapi uygulama sıklığı cilt tipine ve oluşan sorunlar göz önünde bulundurularak bir uzman tarafından karar verilmelidir.

Oksijen Terapi Fiyat

Oksijen terapi uygulamalarında her hastaya aynı işlem uygulanmamaktadır. Cilt analizinden sonra ihtiyaç duyulan yöntemler ve dermokozmetik ürünler değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bazı hastalarda tek seansta cilt sorunu çözümlenmeyebilmektedir. Bu durum oksijen terapi fiyat aralığının değişikliğine neden olabilmektedir. İşlem yapılan yerin kullanılan medikal gereçleri, uzman fiyat politikası ve bölgeye göre fiyat tutarında belirleyici olmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu