Güzellik

Sağlık Bir Cilt İçin Maske Önerileri Nelerdir?

Sağlık Bir Cilt İçin Maske Önerileri Nelerdir? Temiz olduğu kadar parlak bir cilt herkesin sahip olmak istediği bir özelliktir. Yağlı ve kuru olmayan harika bir cilt için insanlar arayıştadır.

Sağlık Bir Cilt İçin Maske Önerileri Nelerdir? Yağlı olan ve kuru bir cilt, her zaman bakım ister. Bunu yüz için sağlayacak maske çeşitleri, ev ortamında dahi uygulanabilir. Ortaya çıkan maske, öncelikle cildi derinlemesine temizleyen, kırışıklıkları önleyen ve de genç bir görünüm elde eden özelliğe sahip olması gerekir. Taze bir cilt görünüm için basit malzemelerle yapılacak maske aranır.

Yoğurt Maskesi

Ev ortamında ve hemen hemen her evde bulunan bir yoğurt ile maske yapılabilmektedir. Sade olarak kullanılabildiği gibi limon yahut ta salatalık ve benzeri malzemelerle karıştırılan yoğurt, yüz maskesi olarak uygulanabilir. Yoğurdun en belirgin özelliği, cildi ışıl ışıl parlatmasıdır. Yoğurt sayesinde parlak gözüken cilt, yoğurt ile yaşlanma da gecikir. Yoğurt maskesinde dikkat edilmesi gereken tek şey, yoğurdun doğal ve ev yoğurdu olmasıdır.

Kil Maskesi

Kil maskesinin en belirgin özelliği, derinlemesine yaptığı temizliktir. Deri gözeneklerinin en derin katmanlarına kadar inen kil, oralardaki kirleri yok eder. Derinlemesine sağlanan temizlik ile cilt sorunlarından kurtulur. Kil sayesinde ciltte hem temizlik yapılır, hem de cildin beslenme ve onarımı sağlanır.

Avokado Maskesi

Avokadolu maske sayesinde cilt kuruluktan kurtulur. Kuru ciltleri nemlendiren avokado maskesi, aynı zamanda yağlı ciltlerin yağdan kurtulmasını da sağlar. Avokado maskesi hemen hemen her cilt türünde kullanıldığı için herkesin kullanımına uygundur.

Jelatin Maskesi

Jelatin maskesinin içeriğinde hayvan kolajeni bulunur. Bu sayede cilt yenilenir. Cilt elastikiyeti artar ve aynı zamanda da kırışıklık oluşumu da önlenir. Cildin kırışıklık yapısı yok olduğu için güzel bir görünüme sahip olunur. Maske cildi de besler. Beslenen ve kırışıklıktan kurtulan cilt, taptaze bir görünüme kavuşur.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

İnsan cildinde oluşan yağ fazlalığı, gözenekleri her zaman büyük görürümde olmasına neden olur. Yağlı bir cilt ile büyük bir görünüm kazanan gözeneklerin sıkılaştırılması da mümkündür. Bu görünümden kurtulmak için gözenek sıkılaştırıcı maske kullanılır. Bal ve yumurta sarısı kullanılarak gözenekler sıkılaştırılabilir.

Türk Kahvesi İle Maske

Türk kahvesi ile yapılan maske sayesinde, cilt üstünde oluşan siyah noktaların oluşumu önlenebilir. Türk kahvesi aynı zamanda cildin nemlenmesini de sağlar. Zeytinyağı ile harmanlanan Türk kahvesi, yüz üstündeki deri yüzeye güzelce sürülerek, bu sonuçlar elde edilebilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu