Teknoloji

Sanal dünya

Sanal

Bazı kişilerin düştükleri ortamlar çok kısıtlayıcı olabiliyor. Özellikle de çocukların sanal dünyaya çok bağlanmasında velilerin payı büyüktür. Normal hayatta yapamadıkları şeyleri internet üzerinden kolayca yapabiliyorlar. Ve buna kimse engel olmuyor. Onları azarlayan birileri olmuyor ve onlar kendilerinin yapamayacağı şeyleri yapmak isteği duyuyorlar.

Yaşadığımız devir aslında teknoloji devri. Fakat teknoloji devrine tam geçiş yapılamamış durumda. Bu yüzden bazı veliler internet konusunda çocuklarını anlayamıyorlar. Televizyondan, bilgisayardan, komşulardan internetin ve sanal dünyanın zararları hakkında birçok söylentiler duyuyorlar. Ve bu konuya kesinlikle önyargıyla yaklaşıyorlar.

Halbuki bir insanın tüm istediği hayatı yaşabilmek, dünyanın kontrölünü kendi eline alabilmek hayallerinin ne derecede büyüleyici olduğunu anlamak lazım. Bu kör bir insanın renkleri anlatmasına benzer.

Sanal dünya kendi kapitalımızı kurmamıza, kendi dünyamızı yaratmamıza engel olmayan bir dünyadır. Ve insanlar bu tür oyunlarda bilinçaltılarıyla hareket ederler. Sanal dünyada ruhumuzu yansıtırız. Asıl hayatta ise beynimizi. Sanal dünya beyinle ruhu dengeleyebilecek insan için sorun değildir. Yalnız ruhu doyurmak için oluşturduğumuz sanal dünya bizim ruhumuzu elimizden alır. Beynimizse sadece harflerle ve sayılarla kısıtlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu