Teknoloji

Windows 10 İçin Harita İndirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 İçin Harita İndirme Nasıl Yapılır? Teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte edindiğimiz en büyük avantajlardan birisi de GPS üzerinden yol tarifi alabiliyor olmak. Windows 10 Haritalar da bu hizmeti sağlayan uygulamalardan birisi.

Windows 10 İçin Harita İndirme Nasıl Yapılır? Windows 10Haritalar uygulaması ve türevleri gündelik hayatımızı en çok kolaylaştıran uygulamaların başında geliyor desek yalan olmaz. Bilmediğimiz bir yere seyahat ettiğimizde, bir yerden bir yere nasıl gidebileceğimizi merak ettiğimizde veya neyin nerede olduğu hakkında fikir edinmek istediğimizde hemen başvurduğumuz uygulamalar oluyor bunlar. Windows Haritalar, hem dünyadaki bilgisayarlar arasında en yaygın işletim sisteminin Windows olması sayesinde oldukça kolay ulaşılabilen bir uygulama hem de bunun dışında kendisini muadillerinden ayıran ve daha üstün kılan belirli özellikleri bulunmakta.

Windows Haritalar Hakkında

Windows Haritalar, Microsoft çatısı altında bir harita hizmeti sağlayıcısıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ulaşımın en kolay olduğu harita uygulamalarından birisi olmasıyla birlikte çeşitli özellikler de barındırmaktadır. Bunlara örnek olarak istediğiniz bölgelerin üç boyutlu olarak size sunulması, çeşitli bölgelerin panoramik fotoğraflama yoluyla çevresiyle birlikte gösterilmesi, Microsoft hesabı üzerinden yapılacak senkronizasyon sayesinde kayıtlı bilgilerin cihazlar arası aktarımı verilebilir. Ancak Windows Haritalar uygulamasını muadillerinden ayıran asıl özelliği çevrimiçi ve çevrimdışı kullanım şekilleridir. Örneğin başka bir şehre seyahat edeceksiniz, sadece o şehrin haritasını indirerek çevrim dışı modda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde uygulama kullanıcının mobil verisinin büyük miktarını harcamasını engelleyerek büyük bir fayda sağlamış olur.

Windows 10 Çevrimdışı Haritalar Nasıl Kurulur?

Eğer Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayarınızda yğklü olarak bir harita uygulaması gelecektir. Öncelikle bunun güncel olduğundan emin olmalısınız. Eğer güncelse uygulamaya girip başlat kısmında bulunan arama barına “harita” yazın ve aratın. Ekranınızın sol alt köşesinde bulunan ayarlar butonuna basıp çevrim dışı harita indir diyerek seyahat edeceğiniz, yaşamakta olduğunuz veya görmek istediğiniz herhangi bir şehri ya da ülkeyi seçip indirmeye başlayabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra indirdiğiniz harita çevrimiçi veya çevrimdışı her şekilde ulaşılabilir hale gelecek ve siz de kolaylıkla kullanabileceksiniz.

Yukarıdaki talimatları uygulayarak siz de Windows 10 bilgisayara haritalar kurmayı başarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu