Teknoloji

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır? sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bizde bu yazımızda Microsoft firmasının sunduğu ve sürekli gönderilen windows 10 yükseltme bildirimi nasıl kapatılır? konusunu sizler için ele aldık. İşte detaylar..

Windows 10 yükseltme bildirimi nasıl kapatılır? Sorusunu bakacak olursak özellikle Microsoft yazılım firması tarafından son olarak çıkarılan işletim sistemi olarak görülen Windows 10 işletim sistemine son zamanlarda art arda gelen güncelleştirmeler nedeniyle bazı kullanıcılar bu durumdan sıkılmaktadır. Burada yer alan yazımız nedeniyle özellikle Windows 10 işletim sistemine yakından baktıktan sonra ise Windows 10 yükseltme bildirimini nasıl kapatacağız sorusunu ele alacağız.

Windows 10 Yükseltme Bildirimleri

Windows 10 yükseltme bildirimleri sürekli geldiği için bir süre sonra can sıkıcı bir hal alacaktır. Bu nedenle bu bildirimleri kapatmak istemeniz olasıdır. Burada özellikle Windows 10 yükseltme bildirimi kapatma yolu ise verilen yanıt üzerinden kendiniz manuel olarak kapatmanız sağlanacaktır.

Öncelikle bu işletim sistemi tarafından sağlanan bildirimleri görmek istemediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Ardından yapacağınız işlemden sonra ise sunulan işlem basamaklarını takip ettikten sonra güncel olarak kapatmanız gerekebilir.

Burada izlemeniz gereken yollara bakacak olursak öncelikle Ayarlar ve bildirimler sayfasına giriş yapınız. Bu işlemden sonra ise bildirimler açısından özel olarak sınıflandırılan sayfa üzerinden de windows 10 bildirimlerinin kapatılacaktır.

Burada eğer bu tür bildirimleri kapatmak istemiyorsanız hızlı bir şekilde kapatmak da mümkündür. Bu durumun dışında kalan bildirimlerin ise hangi saat içinde almak istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü burada bu bildirimlerin sizin açınızdan ne zaman yükseltmenin yapılacağı saat dilimlerini de seçerek Windows 10 güncelleme bildirimini o saatte yapmasına da izin verebilirsiniz.

Windows 10 Bildirimleri Zamanlama

Microsoft firması tarafından sağlanan Windows 10 güncelleştirme kapatma işleminin ardından güncellemenin ne zaman olması gerektiği hakkında aynı zamanda güncelleştirme zamanlama diye bir kavramda bulunmaktadır. Burada özellikle gelen güncelleştirmenin belli bir zamana dahil olması sağlanmaktadır.

Yani güncelleştirme gelen kullanıcı Windows 10 tarafından sunulan bildirimleri belli bir zaman dilimi belirleyerek o zaman diliminde güncelleştirme yapması sağlanacaktır. Yani Windows 10 güncelleştirme zamanlama sayesinde o saat dilimi içinde güncelleştirme yüklenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu