Burçlar

Bugünün Burç Yorumları

 

Kişilerin doğum tarihlerine göre ait oldukları burç belirlenir ve bunu herkes bilir. Böylece geleceği öğrenmenin mümkün olduğuna inanılır.

Hatta sadece karakter ve gelecek değil, bazen fiziksel özelliklerin üzerinde bile burçların etki ettiği söylenmektedir.

Örneğin duygusal bir burç olan Yengeç grubunda doğan insanlarının yumuşak yüzlü, adı gibi sert çağrışımlar yapan akrep burcunda doğanların ise esmer ve sert ifadeli olduğu anlatılır.    Dolayısıyla bugünün burç yorumları tamamen yıldızların etkisini günlük hayat diliminde açıklar şekildedir. Diğer gezegenlerin etkilerinin yanında yükselen burç kavramı da yorumların içindedir.

Kişinin doğduğu gün ve saatte ufukta olan burç onun yükselen burcudur. Bu şeklide yapılmış yorumlarda geleceğiniz hakkında daha ayrıntılı fikirler okuyabilirsiniz.

Burçlar Gerçek Midir?

Burç yorumları oldukça farklı kişilik özellikleri bulunan insanları etkilemektedir. Bazen çok doğru tespit edilse de bazen kişilerin özelliklerini yansıtmadığı düşünülür.

Burcunun özelliklerini taşımayan birçok kişi burçlara inanmaz. Oysa burç yorumu için tek bir açıdan bakılmamalıdır. Çünkü farklı burçların etkisinde olan kişiliklerin belirlenmesi için insanların 12 ayrı kategoriye ayrılmamaları son derece önemlidir. Gerçeklikten ziyade, astrolojik hesaplamaların doğru biçimde yapılması gerekmektedir.

Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Burç yorumlarının yapılması söz konusu olduğunda astrolojik hesaplamalar yapılarak bunlar üzerinden bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden burç yorumları ortaya çıkarken tüm etkilerin dikkate alınması gerekmektedir. Burç yorumunuzu incelerken öncelikle asıl burcunuza daha sonra da yükselen burcunuza dikkat etmeniz gerekecektir. Her iki yorumu beraber değerlendirerek nihai sonuca ulaşabilirsiniz. Her gün farklı konumlara gelen gezegenler gereken süreçlerin olumlu ya da olumsuz değerlendirilmesi açısından önemlidir. Günlük ya da haftalık yorumunuzu incelerken hem öz burcunuza hem de yükselen burcunuza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu