Diyet

Diyetin Birinci Ayı

Diyetin Birinci Ayı

 

Diyet uygulayarak ve spor yaparak   ilk ayınızı doldurduğunuzda diyetisyeninize kontrole gideceksiniz. Bu kontrolde diyetisyeniniz sizin kilonuzu ölçecek, bel ve göğüs çevrenizi ölçecektir. İlk gittiğinizde sizden aldığı değerler ile bu değerleri karşılaştırıp  sizde gözle görülmeyen ama var olan zayıflamayı, gelişmeyi göz önüne serecektir.

Vücudunuz diyete alışmaya başladığında sporun da etkisiyle kilo verme hızınız artar. Bu durum  özellikle diyetin ilk ayının ikinci yarısında kendini gösterir. Diyetisyeniniz bu durumu bildiği için sizi psikolojik olarak da diyetin ikinci ayına hazırlayacaktır.   Bu durumu diyetisyenin sizi kandırması gibi algılamamalısınız.  Diyetisyeniniz size yeni bir diyet listesi oluşturacaktır. Bu  diyet listesinin günlük kalori değeri bir önceki diyet listenize göre 250 kalori veya kilonuza göre 400 kalori daha aşağı bir değerde olacaktır.Diyet listenize yeni eklenecek olan yağ yakıcı özelliği olan yeşil elma, yeşil çay ve papatya çayı ile sindirim sisteminizi düzenleyecek, yağ yakımınızı hızlandıracaksınız.  Aynı zamanda yaptığınız spor hareketleri ve süreleri artacaktır.  Günlük yürüyüş süresi  min 60 dakika olacak şekilde, yaptığınız spor hareketlerine bel çevresindeki yağlanmayı azaltmak için yana eğilme ve twist hareketleri eklenecektir. Bu sayede bel çevresinde biriken ve vücudun en zor eriyen yağları olarak bilinen yağların erimesi sağlayacaksınız.

Diyetin ikinci ayından itibaren günlük kilo kaybınız artık gözle görülebilir hale gelecektir. Bu nedenle evinize kalibrasyonu iyi olan ve düzgün  tartan bir baskül almalısınız. Bu baskül ile her sabah tuvalete gittikten sonra yani gece boyu metobolizmanızın sindirimi tamamladığı ve dinlendikten sonraki vücut halinizi tartmalısınız. Her sabah tartıldıktan sonra kilonuzu bir deftere not edip, hafta da bir tartıldığınız kiloları incelediğinizde haftalık kilo kaybınızı göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu