Moda

Fötr Şapka Nedir ve Nasıl Kombin Yapılır?

Fötr Şapka Nedir ve Nasıl Kombin Yapılır? Şapkalar aksesuar olarak kadınların giyim tercihleri arasında kendisine yer etmiştir. Bizde yazımızda fötr şapka nasıl kombin yapılır bunu ele alalım.

Fötr Şapka Nedir ve Nasıl Kombin Yapılır? Birçok kadın bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Son yıllarda şapkalar aksesuar olarak kadınların tercihleri arasındadır. Doğru seçilen parçalarla uyumlu bir kombin yapılabilir. Önceleri soğuktan korunmanın bir aracı olarak kullanılsa da şimdilerde hem kadın hem erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. O zaman yazımızda fötr şapka nasıl kombin yapılır bunu ele alalım. Fakat bundan önce fötr şapka nedir? Bunu kısaca ele alalım.

Fötr Şapka Nedir?

Fötr anlamı keçeden yapılan şapkadır. Bu anlamda fötr deyişi şapkanın biçiminin yanında neyden yapıldığını da karşılar. Şapka devrimiyle birlikte hayatımıza giren fötr şapkalar son yıllarda kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Yaz ve kışları kullanılmaya elverişli olan fötr şapkalar farklı renkler ve modelleriyle kadınların tamamlayıcı aksesuarlarındandır. Yazlık ve kışlık farklı dokularda birçok modeli vardır. Ayrıca evde fötr şapka ve bere gibi örgü şeklinde modelleri de bulunur.

Fötr Şapka Kombinleri

Fötr şapkalar bahsettiğimiz gibi yaz ve kış aylarında kullanılmaya elverişlidir. Fakat genel olarak kışları tercih edilir. O zaman maddeler halinde bakalım.

  • Genellikle siyah renkte olan fötr şapkaların farklı renkleri de mevcuttur. Lacivert, kahverengi, bordo bu renklerdendir.
  • Kışın deri bir tayt üzerine fötr şapka tercih edilebilir. Ayıca üstüne alacağınız krem yada siyah blazer ceket bu kombini tamamlayacaktır.
  • Skinny kot seçimi fötr şapka ile kullanılabilir. Üzerine giyilecek deri ceketle uyum sağlar. Topuklu bir botla oldukça şık duracaktır.
  • Kaşe ve yün fötr şapka modelleri kışın soğuktan koruduğu gibi aksesuar olarak tamamlayıcıdır. Bordo gibi sıcak renkli triko yada kazaklarla ve deri pantolonla uyum içinde olacaktır.
  • Yazlık modellerden olan fileli fötr şapkalar doğru seçimlerle harika kombinler ortaya çıkarır. Kot pantolon ve tişörtlerle kullanımı yerinde olur.
  • Fötr şapkaların taretti, Captown, el örgüsü, yün, düğmeli, hasır, pamuklu, kadife gibi farklı dokularda birçok modeli vardır. Bu seçeneklerle birbirinden farklı fötr şapka kombinleri yapılabilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu