Moda

Bacak Boyunu Daha Uzun Gösteren 9 Giyinme Hilesi 

Bacak Boyunu Daha Uzun Gösteren 9 Giyinme Hilesi! Bacak boyunu uzatmak ve daha uzun görünmek isteyenler için bacak boyunu daha uzun gösterecek 9 giyim hilesi hazırladık.

Bacak boyumu nasıl daha uzun gösterebilirim? Sorusu kısa boylu ve daha uzun görünmek isteyen kadınların merak ettiği bir konudur.  Boyumuza ve vücut tipimize göre giyinmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bütün kadınlar olduğundan daha iyi görünmek ister. Peki, boy nasıl daha uzun gösterilir? Öncelikle boyumuzun farkında olmalı ve giydiklerimizi ona göre seçmeliyiz. Bacak boyunuzu daha uzun ve sizi daha iyi gösterecek 9 giyim önerisi derledik.

1-Topuklu Ayakkabı

Bacak boyunu uzun göstermek için en yaygın bilgi topuklu ayakkabı giymektir. Fakat nasıl bir topuklu ayakkabı tercih etmeniz gerektiği de oldukça önemlidir. Bilekten bağlamalı, bileğinizi göstermeyen ayakkabılar yerine yanları açık stiletto giymek bacak boyunuzu uzatacaktır.

2-Yüksek Bel Pantolon

Günümüzde artık düşük bel pantolonlar pek tercih edilmese de yüksek bel pantolon tercih etmek üst bedeninizi daha kısa gösterdiği için bacak boyunuz daha uzun gözükecektir.

3-Geniş ve İspanyol Paça Pantolonlar

Diz altından genişlemeye başlayan pantolon paçaları kısa boylu kadınların vazgeçilmezidir. Bu tip paçalı ve yüksel bel pantolon giymek bacak boyunu uzun göstermek için oldukça yeterlidir.

4-Dikine Çizgili Elbiseler

Enine çizgili kıyafetler, sizi olduğunuzda daha kilolu ve kısa gösterecektir. Bunun aksi olarak dikine çizgili elbise, bluz tercih etmek sizi hem daha uzun hem de daha zayıf gösterecektir.

5-Tek Renk

Karışık desenli olmayan, sade, tek renk elbiseler tercih etmelisiniz. Eğer birden fazla rengi bir arada kullanırsanız bu boyunu keser ve olduğunuzdan da kısa gözükmesine sebep olur.

6-Mini, Kısa Kıyafetler

Bacak boyunu uzun gösteren kıyafetler arasında en bilinenleri mini elbise ve kısa şorttur. Mini ve kısa kıyafetler tercih etmeniz bacağınızı tamamen ortaya çıkaracağı için bu sizi uzun gösterecektir.

7-Ten Rengi Ayakkabı

Ten rengi ayakkabı ile bacaklarınız ve ayaklarınız bir bütün içinde gözükeceği için bacak boyunuz oldukça uzun görünecektir.

8-Kısa Ceketler

Eğer yüksek bel pantolonlar ile bel hizanızda biten kısa ceketler giyerseniz bu bacaklarınızı daha uzun gösterir.

9-Diz Üstü Çizme

Diz üstü çizmeler her mevsim kullanılamasalar da kısa boylu kadınlar için diz üstü çizmeler vazgeçilmez olmalıdır. Bacak boyunuzu ciddi anlamda uzatacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu