Diyet

Giritli Diyeti

Her diyet programı belirli bir kültür ikliminden süzülerek gelen ifadelerin, uygulanış şeklidir. Bu şekiller değerlendirilmeye alındığı vakit, durumun ne kadar farklı bir mozaiğe sahip olduğunu görürsünüz. Akdeniz ikliminin etkisinde kalan diyet programları, uzak doğu kültüründen beslenen diyet programları ve Avrupa’nın etkisinde kalmış diyet programları. Hepsinin içerisinde ayrı bir kültür ve ayrı bir farklılık söz konusudur.

Giritli Diyeti
Giritli Diyeti

Giritli Diyeti İle Her Şey Kontrol Altında

Akdeniz iklimini ve Akdeniz insanının sıcaklığını yansıtan Giritli Diyeti, sizlere farklı bir kültürü de tanıma fırsatı sunuyor. Bu diyet ilen o bölgede yaşayan insanların yemek kültürlerine dair bilgi sahibi olacak ve bu bilgiler ile birlikte farklı bir gelişimi de hissetmiş olacaksınız. O yörede yaşayan insanlar, zeytinyağı ve sebze ile daha çok haşir neşir olurlar.

Giritli Diyeti
Giritli Diyeti

Orada yaşayan insanlarda, damar sertliği sorununa pek rastlanmaz. Gayet sağlıklı beslenirler. Diyet yapmalarına da gerek yoktur aslında, çünkü tükettikleri besinler gayet sağlıklı besinlerdir. Aynı zamanda diyet unsuru içeren besinlerdir. Sizlerde Giritli Diyeti ile sağlığınıza tekrar kavuşmak, eski formunuzu tekrar yakalamak istiyor iseniz, sizlere verilecek olan besin önerilerini, hayatınıza kesintisiz şartsız uygulamalısınız.

Deniz mahsulleri ve zeytinyağı ürünleri, bu diyetin anahtar noktalarıdır. Bu noktaları gayet istikrarlı bir şekilde sürdürmeniz, sizleri hedeflediğiniz noktalara getirecektir. Bu noktalarda, kalmanız da yine bu diyetin devamlılığı ile sağlanacak olan unsurlardır. Akdeniz kültürünün tüm özelliklerini içerisinde barındıran bu diyet ile her şey kontrol altında.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu