Diyet

Kalorisi Az Diyet Salata Tarifleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birini fazla kilolar oluşturmaktadır. Stresli iş hayatı ve dengesiz beslenmeden dolayı alınan aşırı kilolar ne yazık ki gerektiği gibi sporda yapılmadığı için vücuttan atılamamaktadır. Bundan dolayı insanlar sağlıklı beslenmeye yönelmektedirler. Kalorisi az diyet salata tarifleri bu sağlıklı beslenmenin önemli bir kolunu oluşturmaktadır.

Semizotu Salatası

Bu salatanın kalorisi yaklaşık 410 civarındadır. Ve lezzeti de oldukça uygun olduğu için oldukça fazla tüketilmektedir.

Semizotu Salatası Tarifi Malzemeleri

  • 1 adet semizotu
  • 1 kutu konserve diyet ton balığı
  • Bir avuç nohut
  • Bir avuç yeşil mercimek
  • Yarım limon

Tarifi: Nohut ve mercimeği yeteri kadar haşlama işleminden geçirdikten sonra semizotunu temizleyerek içine atılmaktadır Bir kutu konserve diyet ton balığını bu karışıma ekliyoruz. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra üzerine yarım limonu sıkınız. İsterseniz pul biberde ekleyebilirsiniz

Diyet Biber Salatası Tarifi

Bu salata toplamda 102 kalorili oldukça hafif bir diyet salata çeşididir.

Malzemeler: 2 adet yeşilbiber 1 adet kırmızıbiber 2 kaşık yoğurt Pul biber

Yapılışı: Biberleri ızgara üzerinde közleme yapıyoruz. Ve ister doğrayarak isterseniz de tüm bir şekilde tabağa alıyorsunuz. Üzerine yoğurt gezdirerek süslüyoruz. Üzerine de pul biber gezdiriyoruz. Oldukça tercih edilen bir diyet salata çeşididir.

Yoğurtlu Diyet Salata

Bu salata toplamda360 kalorili oldukça hafif bir diyet salata çeşididir. Aynı zamanda oldukçada besleyici salata çeşididir.

Malzemeleri: 1 adet roka 1 adet havuç 1 adet salatalık 2 yumurta 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt

Yoğurtlu Diyet Salata Yapımı: Yumurtaları haşladıktan sonra, sebzeleri iyice yıkanarak orta büyüklükte doğrayınız. Yumurtaları doğrayarak tabağın etrafına diziniz. Ortaya sebzeleri koyarak, üzerine isteğe göre zeytinyağı ve limon eklenmektedir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu