Güzellik

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

2018 modasının dikkat çeken saç stillerinden olan bonus ve kıvırcık saçlar bakımı da oldukça özen isteyen saçlardır. Birçok kimyasal saç şekillendirici kullanılarak saç buklelerin belirgin hale gelmesi söz konusu olabilir. Peki kıvırcık saçların bakımı nasıl olmalıdır?

İşte bu sorunun cevabı aslında basit ve ucuz. Çünkü bitkisel kökenli şampuanlar kullanıp, saç kremleriyle saçı yumuşattıktan sonra ıslakken taramanız ve bir daha taramamanız saçınızın bakımının temelini sağlayacaktır.

Kıvırcık Saçların Avantajları ve Dezavantajları

Her dönem moda olan kıvırcık saçlar, saçların gür görünmesi ve iddialı olmaları açısından dikkat çekicidir. Oysa kıvırcık saçlara sahip olan genelde saçlarının düz olmasını isteyen kişilerdir. Çünkü saçlarının sürekli kabarmasından rahatsız olurlar.

Ancak her dönem tarz sahibi kişiler olan kıvırcık saç sahipleri saçlarına doğru bakım ürünleri kullanarak daha iddialı saçlar yaratılabilir. Saç modasında tercih edeceğiniz birçok ürün kimyasal içeriği yüksek olduğu için saça zarar vererek daha fazla kurumasına neden olur.

Kurumaması için saçı nemlendiren ve buklelerin daha belirgin olmasını sağlayan birçok yöntem tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saçlar ve bukleler, tarz oluşturmak için biçilmiş kaftandır ve isterseniz saç stilinizi etkileyici hale getirebilirsiniz.

Bukleleri Belirginleştirin

Bukleleri belirgin hale getirerek saçınızdaki kabarıklığın daha güzel görünmesine neden olabilirsiniz. Bunun için öncelikle saçlarınızı nemliyken bukle belirginleştirici köpük yardımıyla şekillendirin ve doğal kurumasına bırakın. Yatarken de saçlarınızı gevşek bir örgüyle örerek kabarmalarının önüne geçebilirsiniz.

Saçları Islakken Tarayın

Saçlarınızı kuruyken taramak kabarmalarına neden olur ve bu saçınızın kalitesini bozar. Bu yüzden saçlarınızı her zaman ıslakken taramaya ve geniş aralıklı bir tarak tercih etmeye özen gösterin. Saçlarınızı katlı kesmek yerine daha ince görünecekleri kesimler de tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu