Diyet

Yağ Yakıcı Ve Metabolizma Hızlandırıcı Yiyecekler

İnsanlar son zamanlarda kilo verebilmek için oldukça çaba sarf etmektedir. Sağlıksız yollar yerine yediğiniz yiyeceklere dikkat ederek kilo vermeniz mümkündür.

Metabolizması yavaş olan insanlar doğru besinler tüketerek metabolizma hızlandırmaları mümkündür. Bu besinler hem yağ yakıcı hem de metabolizma hızlandırıcı besinlerdir. Aldığınız kalorilerin verdiğiniz kaloriden fazla olması yağlarınızı yakar. Ancak bazı insanlar doğruluk payı olmayan diyetler uygulayarak kilo vermek yerine kilo alabiliyorlar. Çünkü bu diyetler yağ yakmak yerine kas kaybınıza yol açar. Düzensiz ve az yemek kilo vermenizi sağlamaz. Hatta sağlık problemleri yaşamanıza bile sebep olabilir. Bunun yerine düzenli yemek yiyerek ve metabolizma hızlandırıcı yiyecekler tüketerek kilo verebilirsiniz.

Yağ Yakıcı Ve Metabolizma Hızlandırıcı Yiyecekler Nelerdir?

Tarçın kan şekerinizi dengelemeniz açısından çok faydalı bir besindir. Tarçının iştah azaltıcı etkisi vardır. Yoğurdun içine veya çay kahve gibi içeceklerin içine tarçın karıştırıp tüketebilirsiniz.

Yeşil çay karın yağını yakan ve kilo vermenize yardımcı olan bir içecektir. Metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır. Günde 2-3 fincan tüketmeniz faydalı olacaktır.

Elma lifli bir besin olduğu için su içeriği yüksektir. Elma sindirim sistemine olumlu etki gösterirken kilo vermenizi de kolaylaştırır.

Sabahları protein almanız daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacağı için yumurta tüketmeniz oldukça önemlidir. Simit ve poğaça gibi bol karbonhidrat içeren ve kalorisi yüksek besinler yerine yumurta tüketmeniz daha yararlı olacaktır.

Yulaf ezmesi lif bakımından zengin bir besindir. Kahvaltıda sıcak sütle veya bol su ile tüketmeniz daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Yemeklerden önce salata tüketmeniz daha az kaloriyle doymanızı sağlar. Ancak soslarınıza dikkat etmelisiniz. Salataya tat vermek adına sirke eklersiniz yağ eritmek adına çok faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu