Yaşam

Devlet Destekli Yapılabilecek İşler ve Koşulları

Devlet Destekli Yapılabilecek İşler ve Koşulları Nelerdir? Devlet destekli yapılabilecek işler için devlet, yerli üretimi ve ekonomiyi destekleyerek dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla bazı sektörlere destek ve teşvik kredileri sağlamaktadır.

Devlet Destekli Yapılabilecek İşler ve Koşulları Nelerdir? Devlet destekli iş kurmak isteyen, iş fikrine sahip, girişimci özelliklere sahip birçok genç vatandaşa devlet desteği verilmektedir. Sermayeli ve sermayesiz birçok girişimciye destek sağlayan Kosgeb, yeni iş projeleriyle başvuran girişimcilerin arkasında olduğunu belirterek, 60 bin lira ve 370 bin lira hibe desteği sunuyor. Bu desteklerden yararlanmak isteyen girişimcilerin belirli şartlara uyması gerekmektedir.

Devlet Destekli Kredilerden Yararlanma Koşulları Nelerdir?

Devlet destekli kredilerden yararlanmak isteyenlerin sağlaması gereken şartlar;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak
  • İş planınızı hazırlayın
  • Kayıt prosedürleri hazır olmalıdır.
  • Devlet Destekli Kredilerden Yararlanma Koşulları

Bu şartlar sağlandığı takdirde devlet destekli kredilerden faydalanabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Devlet Desteğiyle Hangi İşi Yapabilirim?

Kosgeb, birçok girişimcinin hayallerini süslerken, iş sahibi olmak için çabalayan vatandaşlarımıza da destek olduğunu belirtti. Devlet destekli kredilerden yararlanarak ne yapacağınız konusunda kararsızsanız veya ne yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuduktan sonra kararınızı vermiş olacaksınız.

Hangi İşi Yapabilirim?

Kendi işimi kurmak istiyorum ne yapabilirim diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İşim yok, ne yapabilirim ya da evde yapılacaklar listesine mi ihtiyacınız var? İşte dünyanın yapabileceğiniz akıllı, elde etmeye hazır, en karlı ve kısa vadeli para kazandıran işleri.

Çamaşırhane İşletmesi Açmak

Öğrenci kentinin yoğun olduğu illerde bu çalışma yapıldığında çok daha verimli olacaktır. Öğrencilerin en büyük sorunlarından biri çamaşır yıkamak ve yıkayacak yer bulamamaktır. Bu nedenle böyle bir işletme açtığınızda hem çamaşırları yıkayıp hem de ütülerseniz ve işinizi zamanında teslim ederseniz çok başarılı bir iş hayatınız olabilir.

Kuru Temizleme İşi Yapmak

Kuru temizleme işi, çamaşırhane işi ile aynı görünse de birbirinden çok farklı iki branş olarak belirlenmiştir. Büyük şehirlerde özellikle memur şehirlerde kuru temizleme işi yapmak isteyen girişimciler başarı düzeylerini artıracaktır. Kuru temizleme işinde en çok takım elbise, mont, ceket, abiye, gelin yatak örtüsü vb. ürünler görülmektedir. Bu iş sektöründe başarılı olmak istiyorsanız ürünlerinizi zamanında teslim etmelisiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu