Ekonomi

İhtiyaç Kredisi Bankalar

İhtiyaçlarınız doğrultusunda bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını takip ederek, kendinize en uygun tatil veya eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

En sık başvurulan kredi türlerinden biri olan ihtiyaç kredisi bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Birçok sebepten dolayı verilebilen kredi türlerinden olan ihtiyaç kredisi, en sık eğitim kredisi ve tatil kredisi gibi sebeplerden dolayı verilmektedir. Çeşitli alt kategorilere sahip kredilerden biri olan ihtiyaç kredisi birçok kişi tarafından alınabilen bir kredi türüdür.

İhtiyaç kredisi almak için belirli şartları taşımak gerekmektedir. Öncelikle kredi başvurusunda bulunacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bununla birlikte bankalardan ihtiyaç kredisi alabilmek için, SSK kaydınız olmalıdır.

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmek için kredi notunuzda önemlidir. Kredi kartı ödemelerinizde, kredi ödemelerinizde, fatura ödemelerinizde gecikme yapmamanız kredi notunuzu olumlu olarak etkilemektedir.

İhtiyaç Kredisi

  İhtiyaç kredisi almak için gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Bunun için kimlik kartı, ikametgâh adresi, gelir belgesi istenilen evraklar arasında yer almaktadır. Kimlik kartı yerine pasaport ya da ehliyet, ikametgâh adresi yerinede son 3 ayın adınıza kesilen faturası olabilir.

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları birbirinden farklıdır.

ING bank ihtiyaç kredisi faiz oranı, % 1,51

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,84

TEB ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,68

Yapı kredi ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,89

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,92

Halk Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,55

Türkiye İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,59’dur

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yakından takip ederek, alacağınız kredi tutarı ve vadeyi belirledikten sonra ihtiyaç kredisi almak için başvurabilirsiniz. İhtiyaç kredisi almak birçok yönden avantajlıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu