Yaşam

Saç Dökülmesinde  PRP  Tedavisi

Saç Dökülmesinde  PRP  Tedavisi

 

Saç dökülmesinin önlenmesinde  trombositlerin ve büyüme faktörlerinin aktif hale gelmesi ve  saç köklerine yeniden encekte edilme işleminin genel adına  PRP tedavisi denir.  Çevre ,dış ekenler ve saça uygulanan kimyasal işlemlerden dolayı zayıflamış olan  saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlayan  en etkili yöntemlerden biridir. Saç dökülmesinde  PRP  tedavisinin etkili sonuç verebilmesi için öncelikle tanının doğru bir şekilde konulması  gerekir.. Sonrasında ise hasarlı bölgenin onarılması ası için olukça etkili sonuçlar veren. PRP yönteminde saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

 

 

Saç Dökülmesinde PRP Tedavisine Nasıl Karar Verilir?

Saç Dökülmesinde  PRP  Tedavisine Nasıl Karar Verilir?

Bu konuda hastaya en doğrun tanın konabilmesi için MR ve ultrasonla saç derisindeki  hasarlı noktalar  tespit edilir. Bu bölgen,n hasarlı olması yada her saçı dökülen kişinin PRP uygulamasıyaptırması gerekiyor diye b,r kural da yoktur. Hastansın saç dökülmesini önlenmesi konusunda PRP tedavisine  ihtiyacı  olup, olmadığına bakılır.Bu değerlendirme sonrasında   ve uygulama sırasında hafif yanma ve kızarma olabilir. Bunun için endişelenmenize gerek yoktur.  olsa da,Tedavi işlem bitimi  sonrasında en geç 1 hafta içinde saç derisinde her hangi bir  iz ve ağrı veya sızı oluşmaz.

Saç Dökülmesinde PRP Tedavisi Seansları

Saç Dökülmesinde  PRP  Tedavisi Seansları

Saç köklerinin  tekrar eski canlı ve sağlıklı görünüme  kavuşmasında etkili olan bu yöntemi kullanan  kişilerin yüzde doksanına yakın kısmı sonuçtan memnun olmaktadır. Kişinin kendi kanının ayrıştırılması ile uygulanan PRP kanda bulunan yenileyici iyileştirici rolü oynar. Bu yöntemle çıkacak saçlar kalıcı ve hasarsızdır. Seans olarak 30 dakika gibi kısa süren ve 3 ay boyunca  sürekli yani düzenli olarak tekrar edilmesi gerekir. Hastanın kendi isteği ve düşüncesi doğrultusunda istenirse  ayda bir kez uygulanan  seanslardan sonra yılda bir kere bu işlemi tekrarlanması halinde olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Bu tedavi sonrasında  sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Saç Dökülmesinde PRP Tedavisi Seansları

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu