Yaşam

Sokak Sanatının En Güzel Örnekleri!

Dünya çapında yaygın hale gelen sokak sanatı içerisinde yapılanlar aslında tam anlamı ile birer şaheser. Sanatçı da denilebilecek kişilerin yaptığı farklı resimler sayesinde sokaklar canlanıyor ve renk kazanıyor. Dünyanın en büyük şehirlerinde yapılan bu uygulamalar bazen bir binanın duvarını süslerken bazen kaldırımlarda karşınıza çıkabiliyor. Oldukça farklı desenlerin ve renklerin kullanıldığı bu çizimlerde amaç ilgiyi çekebilmek.

Sokak Sanatının En Güzel Örnekleri!
Sokak Sanatının En Güzel Örnekleri!

En çok ilgi çeken çizimler ise son yıllarda yapılmaya başlanan 3 boyutlu resimler. Özellikle kaldırımlara yapılan bu çizimlerde çok yüksekten düşecekmişçesine binalar ya da kanalizasyon içerinse giden bir yol ile karşılaşabilirsiniz. Ancak korkmayın. Bunlar sadece göz yanılması ve resmin 3. Boyutu.

Sokak Sanatının En Güzel Örnekleri!
Sokak Sanatının En Güzel Örnekleri!

Rengârenk Sokaklar

Renkleri ve hayatı seven insanları yaptığı bu uygulamalar New York başta olmak üzere dünyanın hemen her büyün kenti içerisinde var. Bazen grafiti olarak karşımıza çıkan bu eserler bazen de boyalı merdivenler olarak bizleri karşılayabiliyor. Sanatın sınır ve malzeme tanımadığının en önemli göstergesi olan bu çizimler insanları şaşkınlığa düşürmek için yeterli oluyor.

Şehir içerisinde yer alan boş kalmış duvarlara yapılan bu çizimler aslında çirkin görüntünün de önüne geçmiş oluyor. İnsanlar bu çizimlere baktıklarında arkasında yer alan harabeyi ve boş duvarı hissetmiyor. Sanatsal olarak oldukça kaliteli figürlerin yapıldığı duvarlarda sergilenen performanslar bazen akıllara durgunluk verecek düzeyde olabiliyor. Karşınıza her an bir resim yada farklı bir çizim çıkabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu